Händelser:
Brottet
ENERGI:
Serieenergi 68%
Medel: 4.0

Brottet

(2007)
Originaltitel: Forbrydelsen
Skapad av: Sören Sveistrup
Release: 2007-01-07
TV-bolag: DR1
Längd per avsnitt: 60 min min
Status: AVSLUTAD
En kriminalkommissarie arbetar sin sista dag på mordroteln, hon ska börja ett nytt kapitel i sitt liv. En helt vanlig familj i Vesterbro går samtidigt i flyttplaner när föräldrarna plötsligt kastas in i värsta tänkbara mardröm. En toppolitiker är i full gång med sin valkampanj. Alla blir de del av samma historia när polisen kommer ett brott på spåret. En mordutredning startar och jakten på gärningsmannen sätter igång. Under 20 dagar intensiva dagar i november... (TheTVDB)
Crime Drama Spänning

SÄSONGER & AVSNITT

1
2
3
SÄSONG 1

1
Monday, November 3 2007-01-07
Monday, November 3
2007-01-07
2
Tuesday, November 4 2007-01-14
Tuesday, November 4
2007-01-14
3
Wednesday, November 5 2007-01-21
Wednesday, November...
2007-01-21
4
Thursday, November 6 2007-01-28
Thursday, November 6
2007-01-28
5
Friday, November 7 2007-02-04
Friday, November 7
2007-02-04
6
Saturday, November 8 2007-02-11
Saturday, November 8
2007-02-11
7
Sunday, November 9 2007-02-18
Sunday, November 9
2007-02-18
8
Monday, November 10 2007-02-25
Monday, November 10
2007-02-25
9
Tuesday, November 11 2007-03-04
Tuesday, November 11
2007-03-04
10
Wednesday, November 12 2007-03-11
Wednesday, November...
2007-03-11
11
Thursday, November 13 2007-09-23
Thursday, November...
2007-09-23
12
Friday, November 14 2007-09-30
Friday, November 14
2007-09-30
13
Saturday, November 15 2007-10-07
Saturday, November...
2007-10-07
14
Sunday, November 16 2007-10-14
Sunday, November 16
2007-10-14
15
Monday, November 17 2007-10-21
Monday, November 17
2007-10-21
16
Tuesday, November 18 2007-10-28
Tuesday, November 18
2007-10-28
17
Wednesday, November 19 2007-11-04
Wednesday, November...
2007-11-04
18
Thursday, November 20 2007-11-11
Thursday, November...
2007-11-11
19
Friday, November 21 2007-11-18
Friday, November 21
2007-11-18
20
Saturday, November 22 2007-11-25
Saturday, November...
2007-11-25

SERIEINFO

ORIGINALTITEL: Forbrydelsen
SKAPAD AV: Sören Sveistrup
RELEASE: 2007-01-07
LAND: Danmark / Norge / Sverige / Tyskland
SPRÅK: Danska
TV-BOLAG: DR1
LÄNGD PER AVSNITT: 60 min
TOTAL LÄNGD: 40 timmar & 50 min
STATUS: AVSLUTAD

Ladda ner vår app från App Store eller Google Play!

Hämta i App Store Ladda ned på Google Play